رومیزی پته

صفحه اصلی / پته دوخته / رومیزی پته

رومیزی پته

 

 

رومیزی پته

 

رومیزی پته چیست شاید تا به حال براتون سوال باشه که رومیزی پته چیست و چگونه دوخته میشود

در این مقاله به ان میپردازیم

پته،سوزن دوزی است که معمولا در آن اکثر قسمت های پارچه به وسیله بخیه های الوان پوشیده می شود. نخهای مورد استفاده در پته دوزی معمولا از جنس پشم هستند که رنگ های عنابی، مشکی، نارنجی، سبز، آبی، لاکی از پرکاربردترین رنگ هاست، و پارچه زمینه که روی آن پته دوزی انجام می شود معمولا پارچه ضخیم پشمی است که در رنگ های سفید، مشکی، زرشکی، سبز، سرمه ای و آبی تولید می شود. نقوش مورد استفاده در این هنر اکثرا نقوش گیاهی سنتی است، و از پته برای تولید پرده، روکوسنی، دیوارکوب، رومیزی و… استفاده می کنند.

 

پته از معروفترین صنایع دستی استان کرمان و پته دوزی یکی از رو دوزی‌های زیبای ایران است که توسط بانوان خوش ذوق و هنرمند کرمانی خلق می شود.
پته از دوخت ریس های پشمی رنگین، بر روی پارچه های پشمی و ضخیم به نام عریض یا شال، در طرح های زیبایی چون: بوته جقه، سرو، ترنج و… پدید می‌آید.

نمای پته، منظره‌ای بدیع از گل و بوته‌های رنگین را به نمایش می‌گذارد.
پته کرمان امروزه در انواع تابلو پته، رومیزی پته، جانماز پته،سجاده پته، جلد قرآن پته، صندوقچه پته، پشتی پته، متکا پته، کوسن پته، بالشت پته، کناره پته، پرده پته، روتختی پته، بقچه پته، جلد کلینکس پته، مفرشو پته، قندان پته، شکلات خوری پته، مانتو پته، کیف پته، زیورآلات پته و …
در پته سرای خاتون تولید می شود

 

برای خرید هر گونه رومیزی و پته خام رومیزی فقط کافیست با ما در تماس باشید

بهترین پته خام و پته دوخته کرمان را در فروشگاه خاتون میتوانید یافت کنید

برای اطلاعات بیشتر و خرید پته خام و پته دوحته با شماره ۰۹۱۳۴۴۰۰۵۶۶ تماس بگیرید

پته سرای خاتون 

در مورد نویسنده : پته کرمان
پته سرای خاتون با بیش از ۲۰ سال سابقه در زمینه تهیه، توزیع و تولید پته و مواد خام پته به صورت کلی و جزیی، امروزه توانایی تولید انواع شال پته (عریض) ، انواع نخ سنتی ، فانتزی و گیاهی را داشته و با دارا بودن بیش از ۸۰۰ طرح پته توانسته ایم این هنر اختصاصی استان کرمان را گسترش داده و مفتخریم که توانسته ایم برای حدود ۳۰۰ نفراز بانوان سرپرست خانوار استان کرمان به صورت مستقیم و جمعا ۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال زایی کنیم .

ارسال نظر

چهارده + ده =